Blisko 46 par z Ostrowa Wielkopolskiego może uzyskać pomoc w staraniach o potomstwo i skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności, w ramach programu miejskiego rozpisanego na lata 2017 – 2019. Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego warto się spieszyć.
Zgodnie z założeniami programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości ok. 5000 zł do procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych partnerów bądź komórek rozrodczych lub zarodków od anonimowych dawców.
Maksymalnie dopuszcza się jedno podejście do zabiegu. Koszty wynikające np. z konieczności przeprowadzenia m.in. badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, procedur uzupełniających terapię (diagnostycznych, zabiegowych, embriologicznych) pozostają po stronie pary. Dopłata stanowi jednak istotne odciążenie budżetu leczenia.
– Prowadząc leczenie w naszej klinice we Wrocławiu pomagamy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego w spełnianiu marzeń o rodzinie. Bardzo cieszy to, że dzięki inicjatywie Miasta jeszcze więcej par zyska dostęp do zaawansowanego leczenia. Dla wielu z nich zabieg in vitro to jedyna szansa na poczęcie dziecka – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. – I większość doczeka się potomstwa, o ile podda się specjalistycznej terapii i będzie pod fachową opieką.
Pacjenci zainteresowani dofinansowaniem leczenia mogą się zgłaszać do Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA, która wybrana została realizatorem programu. Ośrodek posiada ponad 18-letnie doświadczenie w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności.
Dzięki autorskim rozwiązaniom i innowacyjnym metodom, w Klinice skuteczność zabiegów in vitro u pacjentek do 35 roku życia sięga nawet 72% (średnia krajowa wynosi ok. 40%). INVICTA posiada własne Laboratoria Medyczne, w tym Laboratorium Genetyczne, co umożliwia spersonalizowanie diagnostyki i profilowanie badań pod kątem potrzeb prowadzenia leczenia niepłodności. Prowadzi również wiodący ośrodek badawczo-rozwojowy, zajmujący się poszerzaniem wiedzy nt. skutecznych terapii zaburzeń płodności i opracowywaniem innowacyjnych metod w tym obszarze.
Placówka we Wrocławiu mieści się przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b, na I piętrze budynku Login City. Pomieszczenia są całkowicie oddzielone od innych lokali w budynku i posiadają własną wyodrębnioną recepcję zapewniając pacjentom komfort i intymność.
Pacjenci zainteresowani udziałem w programie mogą skontaktować się z personelem Kliniki INVICTA:
· telefonicznie: 58 58 58 801
· przez czata i aplikację Call page na stronie www.klinikainvicta.pl
· przez formularz na stronie: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-ostrowie-wielkopolskim-2017-2019/
· osobiście w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA, przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b
Udział w programie będzie wymagał spełnienia kryteriów formalnych i kwalifikacji medycznej. Propozycja kierowana jest do par, które:
· pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,
· bezskutecznie starają się o dziecko i mają wskazania do procedury in vitro
· mieszkają na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Dodatkowo:
· kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 45 roku życia w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka)
· poziom hormonu AMH u pacjentki musi wynosić minimum 0,7 ng/ml
Warunkiem udziału w programie jest stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie.
Program jest realizowany do końca 2019 roku. O możliwości skorzystania z dopłat będzie decydowała możliwość kwalifikacji i kolejność zgłoszeń.